Van de Zandschulp verrast in Melbourne

Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. Hij won in de eerste ronde van de Amerikaanse tennisser Brandon Nakashima. De Nederlandse nummer 75 van de wereld, versloeg de hoger geplaatste Nakashima in vier sets met 6-3 4-6 7-6 en 7-6 in een duel waarin beide spelers goed speelden.

Van de Zandschulp verrast in Melbourne

Van de Zandschulp toonde veerkracht na het verliezen van de tweede set. En bleef vooral sterk in de beslissende tiebreaks van de derde en vierde set, waar hij het meeste druk behield en de winst voor zich opeiste. Zijn zege op Nakashima -als 27e geplaatst- werd gekenmerkt door consistent spel. En het benutten van cruciale punten in de spannende fases van de wedstrijd.

Met deze overwinning zet Van de Zandschulp zijn Australië-toernooi voort. En krijgt hij de kans in de tweede ronde te strijden voor een plek in de derde ronde en een bedrag van €188.140 aan prijzengeld.

Zijn eerste ronde succes is een positieve start van het jaar na een matig 2025.

De Jong kansloos tegen Medvedev

Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open 2026 uitgeschakeld door voormalig nummer 1 Daniil Medvedev. De Nederlandse tennisser verloor in drie sets met 7-5 / 6-2 en 7-6.

Medvedev, die recent al een titel in Brisbane pakte en dit seizoen ongeslagen is, controleerde het merendeel van de wedstrijd en plaatste zich daarmee voor de tweede ronde van het grandslamtoernooi in Melbourne.

De Jong speelde zeker niet slecht maar Medvedev’s ervaring was uiteindelijk doorslaggevend.

Auteur: Redactie GSTB // Fotografie: eigen beeld

Op zoek naar een leuke tennis sweater die geïnspireerd is op de leukste tennis teamkleding, kijk dan eens op https://grandslam-tennis.nl

tennis scores
Flashscore tennis uitslagen  Livesport tennis uitslagen

Grandslamtennisblog.com – Van de Zandschulp verrast in Melbourne

Grandslamtennisblog.com is een Nederlands tennis blog. Op dit blog vindt je het laatste nieuws over Van de Zandschulp naar tweede ronde + verhalen, video- en fashion blogs over de mooiste sport die er is: tennis. Als je tips, suggesties of vragen hebt over Van de Zandschulp naar tweede ronde… stuur een mailtje naar info(at)grandslamtennisblog.com.

Druk op de ESC toets om dit venster te sluiten